Ankara cicek siparişi çiçekçi çiçekçiler online satış sitesi

  Ankara Çiçek gönderme

Ziyabey caddesi
No; 55 / B Balgat Çankaya Ankara
+90-312-2856074  & 2856084

Ankara da tüm semtlere ücretsiz , hızlı , kaliteli çiçek gönderin.

Ankara çiçek siparişi ve çiçek yolla sitesi
Buketler | Aranjmanlar | Düğün Nikah Çiçekleri | Kutu Güller  | Orkide | Bonsai ve Bambu |
Annelere güzel çiçekler| Sevdiklerinize özel Çiçekler | Vazo Tanzimleri | Cenaze Çelenkleri | Perförjeler |

Anasayfa

Çiçek siparişlerinizi sitemiz üzerinden verin yüzde 50 daha ucuza alın

Ankara ucuz çiçekçilik

% 50 İndirimli

Ankara çiçek siparişlerinizi güven ile verebilirsiniz.

ankara çiçek hediye seçimi

Teslim Şartlarımız

Güvenliğiniz

Ödeme Yolları

Çiçek Servis Bölgelerimiz

Çiçekçiler için özel günler

Nikah Şekeri

Kartvizit - Davetiye

Çiçekler Bozulmasın

Gönderim Amacınıza göre çiçek gönderin

Hediye Çiçekleri

Özel Günler

Çiçek Gönderim Amacı

Özel Günler ve Haftalar

Hastaneler

Bankalara Şubelerine çiçek gönderin

ankara çiçek gönder , anneler günü

ankara çiçek gönder , ankara çiçekçilik

ankara çiçek  ankara çiçekçi  ankara çiçekçilik  ankara çiçek yolla  çiçek gönder  çiçek yolla  çiçek siparisi

ÇİÇEK BİLGİ KÖŞESİ

 EKİPMAN KİRALAMA

Ankara Dilek balonu Satışı hizmetimiz başlamıştır.

hareketli çiçek resimleri

HAREKETLİ ÇİÇEK RESİMLERİ SİMLİ ÇİÇEKLER İÇİN TIKLAYIN

50 Adet süper Çiçek Duvar Kağıdı Resmi Orjinal boyutunda

Ankara çiçek pazarı site haritası

Site Haritamız

Bize Yazın

                             ANKARA ÇİÇEK GÖNDERME SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ .

  ÇİÇEK BİLGİ VE ANKARA HAKKINDA YARARLI BİLGİ KÖŞEMİZE HOŞ GELDİNİZ.

      ÇİÇEK BESLEME BİLGİSİ , CANLI IŞIL IŞIL BÜYÜYEN ÇİÇEKLER İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

ÇİÇEKLERİNİZİN BESLENMESİ NASIL OLMAKTADIR
Yaşayan her bitki adeta küçük bir kimya laboratuarını andırır. Biz insanlar ve hayvanlar tamamıyla organik maddelerle beslendiğimiz halde, bitkiler , pek azı hariç anorganik maddelerle beslenirler. Bitkiler bu anorganik maddeleri bünyelerinde organik hale getirirler, yani sentez yaparlar. Bitkilerin beslenmelerinde önemli rol oynayan diğer besin maddeleri şunlardır :

ÇİÇEKLER NE ZAMAN GÜBRELENMELİ

Bir süs bitkisi bir saksıya veya bahçeye dikildiği zaman gübre de verilir. Fakat bu bitkiye uzun zaman yetmez. Bitkilerin gelişmelerinin en fazla olduğu zaman ilkbahar ve yaz aylarıdır. O halde bu sürelerde bitkileri düzenli olarak gübrelemek gerekir. Sonbahar ve kış aylarında bitkilerde gelişme yavaşlar , hatta dinlemeye çekilirler. Bu süre içinde gübre vermeye gerek yoktur. Soğanlı , yumrulu, rizomlu çiçeklerin çiçeklenmeden önce bol bol gübreye ihtiyaçları olur.

ÇİÇEKÇİLİKTE KULLANILAN GÜBRELER HANGİLERİDİR

Gübreler iki türlü bulunabilir.

ORGANİK GÜBRELER ANORGANİK GÜBRELER

IŞIK : Evlerde oda çiçeklerini genel olarak ” Aydınlık Yerlerde ” bulundurmak gerekir. Fakat aydınlık ile güneşli arasında fark vardır. Çünkü yetiştirilmekte olan pek çok tür direkt güneş ışınlarına karşı dayanıklı değildir. Yazın fazla güneş salon çiçeklerinin yapraklarında yanıklar meydana getirebilir. Yapılan araştırmalara göre oda çiçeklerinin normal yetişebilmeleri için doğu ve batı yönlerindeki pencerelerden yararlanmak gerekir.Kış aylarında ise güney yöndeki pencereler daha avantajlıdır. Birde Çiçekli bitkilerin çiçeksizlere oranla daha fazla güneşe ihtiyaçları vardır.
HAVA : Bitkiler solunum için Oksijen’ e, özümleme içinse Karbondioksite muhtaçtır. Açık havada yetişen bitkiler için havadaki %20,95 oksijen ve % 0,03 karbondioksit yeterlidir, fakat salonlarımızda ki bitkiler için içerideki havanın tazelenmesi gerekir.Yazın bu işlem pekte zor değildir, fakat kış aylarında çok dikkat edilmelidir.
Sıcak bir odada yetiştirilen bir bitki dikkatsizlik sonucu soğuk hava akımına maruz bırakılırsa soğuk algınlığına yakalanır ve yapraklarında sarılık ve esmerlikler görülür. Yapraklar aşağıya doğru sarkar.
Bitkilerin yalnız toprak üstündeki kısımları solunum yapmaz, aynı zamanda toprak içindeki köklerin, yumruların, rizomların da havalanmaya ihtiyaçları vardır.
Bu nedenle saksı topraklarını ara sıra hafifçe karıştırmak gerekir.Bitkiler büyüdükçe toprak içerisinde kalan kökleri de gelişir. Bu nedenle birkaç yılda bir kökleri zedelemeden daha büyük saksılara alınmaları gerekir.
Son araştırmalara göre geceleri saksı bitkilerinin yatak odalarında bulunmalarında bir sakınca olmadığı tespit edilmiştir.
ISI : Isının oda içerisinde sürekli sabit tutulmasına özen göstermek şarttır. Odanın bazen sıcak, bazen de soğuk olması bitkilerin hasta olmasına yol açar. Kış aylarında oda sıcaklığının çok düşük olması bitkilerin gelişimlerini yavaşlatır, yaprak renkleri soluklaşır. Çok sıcak olma durumunda yapraklarda yanıklar oluşur.
SU : Hayatın kaynağıdır. Bitkilerin yapraklarında % 75-95 oranında su bulunur. Bir bitki susuz büyüyemez. Su topraktaki madeni besi maddelerini eriterek, bu eriyiğin bitkinin ince kıl kökleri vasıtası ile her tarafına taşınmasına neden olur. Bitki yapraklarının alt tarafında bulunan delikçikler kanalıyla fazla suyu buhar halinde tekrar havaya verir, buna botanikte terleme denir. Bu terleme sayesinde yüksek ısılara karşı bitki kendisini korur. Bitkilerin pek çoğu neme ihtiyaç duyar. Kışın havadaki su buharı miktarını arttırmak için radyatörlerin üzerine içi su dolu kaplar koymak gerekir. Çiçek severlerin bitkilerinin yapraklarına tazyikli su sıkmaları ve tozlarını almaları buharlaşma olayına yardımcı olur. Yalnız üzeri tüylü yapraklı bitkilere sık sık su serpmek iyi değildir, su damlacıkları tüyler arasına yerleşir ve dokuda çürümelere neden olur.
Gerektiğinden fazla verilen su bitkilere zarar verir. Toprak yüzü kabuk bağlar, hava içeriye giremez, kökler solunum yapamaz. Havasızlık ve fazla nemden köklerde çürümeler meydana gelir. Bunun sonunda bitki solar. Bu olayın susuzluktan olduğunu düşünen çiçek meraklıları hasta bitkiye su vermeye devam ederler, oysa yapılması gereken toprağı havalandırıp, yeni toprak
eklemek ve sulamayı azaltmaktır.
AZOT : Albominin başlıca temel taşıdır. Bitkinin normal şekilde büyümesini sağlar. Örneğin; bir lastik ağacının alt taraftan yukarı doğru yapraklarının sararıp dökülmesi azot azlığındandır. Azot fazlası da hiç iyi değildir. Bitki mantar hastalıklarına daha çabuk yakalanır.
FOSFOR ASİDİ : Azottan sonra bitki için ikinci derecede önemli bir besin maddesidir. Saf fosfor bitki için zehirdir, fakat fosfor asidi çiçek tomurcuğu oluşumu için gerekli bir maddedir.
POTASYUM : Bitkilerin çiçek açabilmeleri için iç yapılarında yeteri kadar potasyumu depolamış olmaları gerekmektedir. Eksikliğinde büyüme zayıf olduğu gibi hastalıklara da daha çabuk yakalanırlar.
KİREÇ : Bitkilerin temel besin maddelerinden olan kireç, bitkide ve toprakta asidi nötr hale getirir.Fakat herşey gibi onun da azı veya çoğu zararlıdır
ORGANİK GÜBRELER : Büyük ve küçük başlı tüm çiftlik hayvanlarının dışkıları bu gruba girer. Bu gübreler topraktaki mikro organizmalar tarafından bitkilerin beslenmeleri için uygun hale getirilirler. Bu tür gübrelerin etkileri uzun müddet devam eder.
ANORGANİK GÜBRELER : Bunlar yapay, kimyevi ve ticaret gübreleridir. Doğada bulunan maddelerden elde edilir. Bu gübreler suda kolay erirler, kökler tarafından kolayca alınırlar. Çok fazla verilecek olursa, bitkinin kök ve yapraklarında yanıklara neden olurlar. Tablet, toz, çubuk ve sulu şekilde satılmaktadırlar, zengin azot, fosfor, potas ve kireç bulundururlar. Tavsiye edilen miktarlarda kullanmak yararlıdı

Bu siteden çiçek siparişi verdiğinizde buket ve aranjman çiçek modeli ürünlerimizde gül , karanfil , Anemon , cipsofilya , glayör , orkide , lale , sterliçya , nilüfer , margarit , menekşe , iris , kamelya , lilyum , gerbera , frezya , krizantem , kasımpat , fulya , kazablanka , papatya ve mevsim kır çiçekleri kullanılarak yapılmaktadır.

Ankara güniçi çiçek gönderme kapasitesi durum bilgisi bugün ki Bilgi tutanağı ;
Ankara Merkez  Kapasite var Gün içinde çiçek teslimatı Çankaya , Dikmen , Balgat , ayrancı , küçükesat , kızılay , cebeci , ulus , bahçeli , emek , tandoğan , maltepe demetevler , ostim , gimat , gaziosmanpaşa , seyranbağları , kalaba , beşevler , kolej , macunköy , kavaklıdere ,sanatoryum , Kapasite var Gün içinde çiçek gönderimi ; akdere , mamak , ege mahallesi , Abidinpaşa ,kayaş , mamak , saimekadın , siteler , aydınlıkevler , dışkapı , subayevleri keçiören , etlik , ayvalı , şentepe , aktepe , incirli , kalaba , elvankent , gimat , bağlum , Kapasite var Gün içinde çiçek teslimatı yenimahalle , batıkent , sincan , odtü , bilkent , çayyolu , konutkent , eryaman , etimesgut , fatih , çukurambar , öveçler , ümitköy , oran , demetevler , ivedik , şentepe
Ankara ilçeler polatlı , gölbaşı , kızılcahamam ,  nallıhan , çubuk , akyurt , pursaklar , kazan , diğerleri    Kapasite var  Gün içinde çiçek teslimatı

A BÖLGESİ

Kapasite var Gün içinde çiçek teslimatı

B BÖLGESİ

Kapasite var Gün içinde çiçek teslimatı

C BÖLGESİ

    Kapasite var : Tüm ürünler siparişe açık tüm semtlere ve Ankara ilçelerine çiçek gönderebilirsiniz. Tüm çiçek teslimatları gün içinde yapılamaktadır.

    Kapasite kısıtlı yada bazı çiçek modeli ürünleri gönderilmekte: Sadece seçili çiçek ürünleri sadece belli bölgelere çiçek gönderimi yapılabilmekte

    Kapasite doldu çiçek siparişi bu saatten itibaren alınmamaktadır.: Bu bölge için çiçek sipariş kapasitesi dolmuştur uyarısında çiçek siparişi alınmayacaktır.

                          ANKARA ÇİÇEK GÖNDERME  KAPASİTE DURUMU EN SON GÜNCELLEME ; BUGÜN

Ankara çiçekçilik olarak vermiş olduğunuz çiçek siparişleriniz 28 yıllık deneyim ve işçilik ile hazırlanmaktadır.Online çiçek sitemiz üzerinden ankara çiçek firması olarak tüm ankara genelinde çiçek servisi yapmakta ve çiçek gönder işlerinizi itina ile yerine getirmekteyiz. Çiçek sipariş esnasında firmamız asla Ankara genelinde ek nakliye ücreti almamaktadır.Sitemizde kredi kartı güvenliğiniz comodo ssl firmasının güvenliğinde sağlanmaktadır. SİTEMİZİ GÜVEN İLE KULLANABİLİRSİNİZ.

* ÖNEMLİ BİLGİ ;Vermiş olduğunuz çiçek siparişlerini alt kısımdaki sipariş no kısmından takip edebilirsiniz.

Sevdiklerinize çiçek yolla

SEVDİKLERİNİZ İÇİN AŞAĞIDAKİ KATEGORİLERDEN ÜRÜN BEĞENEBİLİRSİNİZ.

 Buketler  -  Aranjmanlar  -  Sevdiklerinize özel Çiçekler  -  Orkide  -  Kutu Güller  

Vazo Tanzimleri  -  Sevenlere Özel Vip Ürünler

Çiçek resmi , Çiçek resimleri , Çiçek isimleri hakkında genel bilgi

            ankara ucuz çiçek siparişi

SİTEMİZDEN ANKARA DAKİ TÜM İLÇELERE EN UYGUN FİYATTAN KALİTELİ VE LEZZETLİ YAŞ PASTA SİPARİŞİ VEREBİLİR. SEVDİKLERİNİZİN ÖZEL GÜNLERİNDE ONLARA YAŞ PASTA YOLLAYABİLİRSİNİZ.

0-312-285 60 74

Sipariş No:
Ankara online çiçek gönderme - Ankara çiçekçilik Servis Hizmetleri tüm Ankara çiçek gönder ve çiçek yolla hakları Bulvar çiçekçilik tir.
 Resimler ve Çiçek Ürünleri izinsiz kopyalanamaz ve izinsiz alınamaz.
Bulvar çiçekçi - Ankara Çiçekçilik Hizmetleri
    ANKARA